Ковані брами, огорожі, козирки, перила та інші ковані вироби - Статті

Статті

Ручна ковка. Традиції та історія ручного кування

Ручна ковка - найпоширеніший спосіб художньої обробки металу. Тисячі років людина робить і користується кованими виробами. Навіть у наш час високих технологій важко придумати що-небудь більш гарне і надійне, ніж ковані решітки, огорожі, сходи і т.д. Саме це поєднання естетики і міцності "металевого мережива" дозволило стародавньому ремеслу не просто пережити століття, а й повернути собі заслужену популярність.

Тисячолітня історія

Ручна ковка має тисячолітню історію. Однак самий розквіт кування, як ремесла, припадає на XI - XII століття. Місце, де здійснювалася кування, називалося кузнею, а сам ремісник - ковалем. Коваль вважався найбільш шанованою людиною в селі, односельці вважали, що він наділений магічним даром. У Древній Греції покровителем ковалів і ремісників вважався бог вогню і ковальського ремесла Гефест, син Зевса і Гери.

Ще за часів Київської Русі ковалі майстерно кували із заліза і сталі предмети побуту, сільськогосподарські знаряддя,…

Дата: 11.03.2013 | Переглядів: (0) | Детальніше...

Види кування металу. Гаряча і холодна ковка

Метал можна плавити, заливати в форму, штампувати, волочити, гнути, скручувати, кувати, чеканити і т.д. З нього можна одержувати високоякісні ковані вироби. Художня ковка виконується ударами молота по холодній або попередньо нагрітій заготівлі (холодна або гаряча ковка). Заготівля під ударами молота деформується без розривів і тріщин тільки тоді, коли вона виконана з ковкого металу, тобто металу, що володіє певним ступенем в'язкості, пластичності й плинності. Ковка металу залежить від ступеня його нагрівання.

Холодна ковка

Відомо, що з давніх часів, холодне кування міді, самородного заліза була, мабуть, самим основним способом обробки металу. Холодна кування використовувалася в індіанців Північної і Південної Америки до 16 століття до н.е. Пізніше стали застосовувати гарячу ковку в Ірані, Месопотамії, Єгипті в 4-3 ст. до н.е.

Холодна кування в художній обробці металу зустрічається рідко, в основному в ювелірній справі, так як метал під дією ударів…

Дата: 11.03.2013 | Переглядів: (0) | Детальніше...

Фарбування кованих виробів - колір і захист

Не секрет, що зовнішній вигляд кованих виробів багато в чому залежить не тільки від майстерності ковалів і зварювальників. Підкреслити складну фактуру металу і примхливу гру кованих візерунків дозволяють сучасні лакофарбові захисні і декоративні покриття.

Ковані вироби схильні до корозії, вона завдає конструкціям непоправної шкоди, погіршує зовнішній вигляд, знижує міцність і навіть може повністю знищити.Для захисту металу від корозії застосовуються спеціальні антикорозійні покриття.

Що захищати?

Художня ковка оточує нас всюди. Це всілякі огорожі паркани, ворота і хвіртки, це віконні грати, без яких тепер немислима ні міська квартира, розташована на першому поверсі, ні тим більше заміський будинок. Всі вони схильні до корозії, яка була, є і буде, поки ми застосовуємо метали. Вона завдає конструкціям непоправної шкоди, погіршує зовнішній вигляд, знижує міцність і навіть може повністю знищити. Для захисту металу від корозії застосовуються спеціальні…

Дата: 11.03.2013 | Переглядів: (0) | Детальніше...

Збирання кованих виробів

Наступним після кування і дуже важливим етапом у виготовленні кованих виробів є збирання. Традиційно збирання кованих виробів проводиться на складальних столах. Шаблоном для складання може бути як роздрукований на плоттері креслення, так і відмальований у натуральну величину на щільному картоні дизайнерський ескіз, а часом і просто ескіз, намальований крейдою прямо на столі. Все залежить від рівня складності виробу і професіоналізму коваля.

Процес підгонки й складання кованих виробів

Ковані та гнуті заготовки викладаються по малюнку, і починається кропіткий процес складання. Спочатку всі заготовки підганяються під лінії креслень, потім зварюються, і остаточно зачищаються. Після цього кований виріб готовий до фарбування.

Ковальське обладнання

В даний час коваль має можливість використовувати промислове обладнання, що дозволяє значно знизити трудовитрати на даному етапі виробництва. Він може використовувати потужні гнучкі,…

Дата: 11.03.2013 | Переглядів: (0) | Детальніше...